Wzrost napięcia skóry

Wygładzenie zmarszczek.

Ładniejszy koloryt

Zmniejszenie widoczności porów

Alternatywa dla nici PDO. Mikroinfuzja wieloigłowa CO2 - podniesienie owalu twarzy bez kompromisów.
Carbolift® jest przeznaczony wyłącznie dla użytkowników Carboxytherapy DUAL XT®

Zabieg polega na intensywnej stymulacji skóry do silnego zagęszczenia mikrouszkodzenia tkanek przy jednoczesnym podawaniu medycznego CO2 do skóry właściwej. Zabieg polega na intensywnej stymulacji skóry do silnego zagęszczenia poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia tkanek przy jednoczesnym podawaniu medycznego CO2 do skóry właściwej.

Zabieg jest przeprowadzany w miejscach przebiegu tradycyjnych nici PDO. Podczas zabiegu dochodzi do mikroinfuzji wieloigłowej CO2 na głębokość 1 mm i przy prędkości 420 iniekcji / minutę.

CARBOLIFT® dzięki systemowi pulsujących igieł może być łączony z aplikacją substancji aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe. Podczas nakłuwania są one transportowane w głębokie warstwy skóry, a ich wchłanianie jest 1000 razy bardziej aktywne niż podczas tradycyjnych zabiegów.

Sprawdź cenę
Jak przebiega zabieg?

Zabieg CARBOLIFT® trwa zwykle pół godziny. Jeżeli pacjent wymaga znieczulenia można je wykonać na 15 minut przed przystąpieniem do nakłuć, przy czym nie może to być preparat zawierający adrenalinę). W trakcie zabiegu mogą pojawić się punktowe, minimalne krwawienia, a bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent odczuwa lekkie pieczenia, ciepło i rozpieranie.

W efekcie dochodzi do stymulacji fibroblastów i intensywnej produkcji włókien kolagenu i elastyny. Rozpoczyna się proces mikrowłóknienia bez pozostawienia blizn. CARBOLIFT® powoduje wzrost napięcia oraz podniesienie owalu twarzy.

SUGEROWANA ILOŚĆ ZABIEGÓW:
3 ZABIEGI W ODSTĘPACH 30 DNI

W trakcie CARBOLIFT®

Infuzja CO2, zwiększa transport krwi i tlenu oraz składników odżywczych do obszaru poddawanego leczeniu oraz poprawia mikrokrążenie. Wysoki przepływ, czyli działanie mechaniczne CO2 indukuje proces zapalny z następową migracją fibroblastów do obszaru poddanego zabiegowi, stymuluje syntezę kolagenu i innych białek tkanki łącznej, co wpływa na elastyczność skóry. Następstwem podania CO2 bezpośrednio do tkanek jest natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych powodujące poprawę lokalnego ukrwienia, a tym samym metabolizmu tkankowego, jak również wspomaganie naturalnych procesów regeneracyjnych.

W trakcie zabiegu CARBOLIFT® po skórze przesuwa się pistolet ze specjalnym aplikatorem zaopatrzonym w 13 igieł. Dochodzi wówczas do mikroinfuzji do skóry właściwej, w trakcie której mogą pojawić się punktowe, minimalne krwawienia. Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu pacjent odczuwa lekkie pieczenie, ciepło i rozpieranie.

 • 01

  Krok 1

  Związany jest z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego, z chemotaksją i proliferacją fibroblastów oraz produkcji macierzy międzykomórkowej.

 • 02

  Krok 2

  To stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu fibroblastów, keratynocytów, monocytów, co prowadzi do przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV, oraz I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz procesy angiogenezy.

 • 03

  Krok 3

  To długotrwały proces poprawy gęstości i elastyczności skóry.