fbpx

Przełom w medycynie estetycznej. Carbolift ® – wieloigłowa infuzja CO2

CARBOLIFT® to najnowsze odkrycie medycyny estetycznej. Jedna z najlepszych obecnie metod redukcji  blizn potrądzikowych i zagęszczania skóry. Bez konieczności rekonwalescencji oraz bez bólu.

Innowacyjny zabieg CARBOLIFT® pozwala lekarzom na zupełnie nowe wykorzystanie CO2 w redukcji trudnego problemu jakim są stare blizny potrądzikowe. Jak wiadomo karboksyterapia świetnie sprawdza się w terapii rozstępów czy redukcji zmarszczek. CARBOLIFT® pozwala redukować blizny potrądzikowe, które do tej pory stanowiły duże wyzwanie. Zabieg ten jest świetną alternatywą dla silnych zabiegów laserowych, i zdecydowanie przewyższa efektywność peelingów czy mezoterapii, czyli terapii do tej pory stosowanych na blizny potrądzikowe.

Innowacyjność CARBOLIFT® pozwala nie tylko widocznie redukować blizny potrądzikowe, ale również znakomicie sprawdza się w zabiegach odbudowy gęstości skóry, czyli zabiegach regeneracji i redukcji zmarszczek. CARBOLIFT® polega na intensywnej stymulacji skóry do silnego zagęszczenia, poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia tkanek z  jednoczesnym podawaniem medycznego CO2 do skóry właściwej.

Podczas zabiegu dochodzi do mikroinfuzji wieloigłowej CO2 na głębokość 1-3 mm i  przy prędkości 420 iniekcji na minutę. Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, napływu składników odżywczych i naturalnych czynników wzrostu do leczonego obszaru.

Pod wpływem zwiększonego stężenia CO2 w tkankach oraz mikrouszkodzeń wywołanych wielokrotnymi nakłuciami 5 i 13 igłami z prędkością 420 iniekcji na minutę dochodzi do lokalnego indukowania stanu zapalnego i modyfikacji procesu angiogenezy oraz waskulogenezy (czynniki VEGF, VEGFR-1, PAI-1).

Podwyższone stężenie CO₂ potęguje efekt Bohra co prowadzi do zmniejszenia powinowactwa hemoglobiny do tlenu, który podczas zabiegu jest łatwiej oddawany przez hemoglobinę do tkanek.

Na poziomie komórkowym dochodzi do stymulacji glikolizy (LDH, kinaza fosfoglicerynianowa, aldolaza A i C),  transportu glukozy i promowania przeżycia komórek w warunkach stresu poprzez zatrzymanie cyklu komórkowego (p21).

W  efekcie następuje stymulacja fibroblastów, intensywna produkcja włókien kolagenu i elastyny oraz proces nowotworzenia naczyń krwionośnych w obszarze poddanym zabiegowi.
Rozpoczyna się proces mikrowłóknienia bez pozostawienia blizn, wzrasta napięcie i ukrwienie skóry oraz  wspomagane są naturalne procesy regeneracyjne.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?
Zabieg CARBOLIFT® trwa zwykle pół godziny. Jeżeli pacjent wymaga znieczulenia, można je wykonać na 15 minut przed przystąpieniem do nakłuć, przy czym do znieczulenia nie należy stosować preparatu zawierającego adrenalinę. W trakcie CARBOLIFTU® przesuwa się po skórze pistolet ze specjalnym aplikatorem zaopatrzonym w  13 igieł, którym wykonujemy pierwszy zabieg. Później używamy aplikatora z 5 igłami. Dochodzi wówczas do mikroinfuzji do skóry właściwej, w trakcie której mogą pojawić się punktowe, minimalne krwawienia. Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu pacjent odczuwa lekkie pieczenie, ciepło i rozpieranie.

PRZEBIEG KOMÓRKOWY

I  etap: wydzielanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego, z  chemotaksją i proliferacją fi broblastów oraz produkcja macierzy międzykomórkowej,

II etap: stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu, co prowadzi do przebudowy skóry, w  której powstają: kolagen typu III, IV oraz I, elastyna, proteoglikany, GAG. Pobudzony jest też proces angiogenezy,

III etap to długotrwały proces poprawy gęstości i elastyczności skóry. EFEKTY ZABIEGU Po tygodniu pojawiają się widoczne efekty zabiegu – wzrost napięcia skóry oraz redukcja zmarszczek. Zabieg CARBOLIFT® dzięki systemowi pulsujących igieł z  mikroinfuzją CO2 pozwala na osiągnięcie oczekiwanego efektu już po 3 zabiegach, wykonanych w odstępach 30-dniowych.

Metoda CARBOLIFT® została opracowana przez firmę SC Beauty Group sp. z o.o. z Warszawy (www.scbeauty.pl) (Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, numer prawa wyłącznego 300982) i jest wykonywana wyłącznie urządzeniem CARBOXYTHERAPY DUAL XT®.

Autor
lek. med. Grażyna Walkowicz
Właściciel Centrum Med – Beauty