Czy warto zakupić laser diodowy na wiosnę lub lato?

 

Powszechnie wiadomo, że najlepszym momentem na rozpoczęcie zabiegów laserowych jest okres jesienny. Wynika to z konieczności wykonania serii 4-6 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni, co pozwala na uszkodzenie większości włosów w fazie anagenu. Zatem czy warto kupować laser do depilacji w okresie jesiennym?

Odpowiedź na to pytanie, wymaga głębszej analizy, ale okazuje się, że powszechne przekładanie inwestycji na okres jesienny jest nieuzasadnione ekonomicznie. Z naszego doświadczenia wiemy, że największe zainteresowanie laserami diodowymi do depilacji rozpoczyna się na przełomie września i października.

Ponad 90% transakcji realizowanych jest z wykorzystaniem leasingu, który powoduje ok 14 dniowe opóźnienie terminu zakupu urządzenia. Dodatkowo istnieje konieczność wyznaczenia terminu szkolenia i dostawy urządzenia, co powoduje kolejne przesunięcia czasowe. W efekcie transakcje rozpoczęte na przełomie września i października zakończone są pod koniec października lub na początku listopada.

Zazwyczaj dopiero w tym momencie menedżerowie gabinetów rozpoczynają promocję nowej usługi i czekają na odpowiedź rynku. Proces skutecznego pozyskania klientów, tworzenia materiałów reklamowych i ostatecznie planowania terminów zabiegów powoduje dalsze opóźnienia.

W efekcie, pierwsze pojedyncze zabiegi rozpoczynają się najwcześniej pod koniec listopada lub na początku grudnia. Niekorzystnie na zwrot z inwestycji wpływa również okres świąteczny, który powoduje wstrzymanie zabiegów depilacji laserowej i przestój w pracy urządzenia.

Większe zapotrzebowanie na tego typu zabiegi pojawia się dopiero od stycznia i stopniowo wzrasta, by od maja zanotować wyższy spadek.

W tym przypadku większość klientów nie ma możliwości wykonania kompletnej serii depilacji laserowej co oprócz oczywistych strat dla gabinetu, powoduje brak pełnej satysfakcji klientów z wykonanej usługi. Oczywiste jest, że klient niezadowolony, nie wpływa pozytywnie na dalszy rozwój.

Powyższy model jest bardzo powszechny, jednak jest niewłaściwy i ekonomicznie nieuzasadniony.

Skuteczne zarządzanie gabinetem powinno optymalizować działania zapewniając jak najwyższy poziom zwrotu z zainwestowanych środków.

W tym przypadku najbardziej racjonalne okazuje się zbudowanie jak najwyższego zainteresowania w okresie wczesnym jesiennym, w szczególności we wrześniu i październiku. Większa ilość przeprowadzonych zabiegów depilacji laserowej w tym okresie zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia wyższych zysków poprzez wykonanie kompletnej serii zabiegów w okresie jesienno - zimowym.

Zobaczmy na konkretne wyliczenia na podstawie średnich danych statycznych z osiągniętych przychodów z pierwszego roku po zakupie lasera do depilacji na podstawie badania 6 gabinetów współpracujących z SC Beauty Medical w latach 2016-2018.

Jak pokazują powyższe dane statystyczne, gabinety które dokonały zakupu lasera do depilacji na wiosnę lub w lato, przed okresem największego zainteresowania tego typu zabiegami, osiągnęły prawie dwukrotnie wyższe przychody w skali całego roku.

Dodatkowo, co wydaje się zaskakujące, rozpoczęły bardzo szybko sprzedaż zabiegów depilacji laserowej w okresie letnim. Wynika to z wysokiego zapotrzebowania na depilację pach i okolic bikini w okresie letnim, a nie opalona skóra w tych okolicach pozwala na wykonanie tego typu zabiegu pomimo dużego nasłonecznienia. Widać to szczególnie na poniższym wykresie.

Reasumując, zakup lasera do depilacji w okresie letnim, jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem pozwalającym na maksymalizowanie długoterminowych przychodów.

Podczas okresu letniego, oprócz możliwości świadczenia usług depilacji pach i bikini, można przygotować ofertę dla stałych klientów i rozpocząć już od września bardzo intensywnie sezon jesienny, zanim konkurencja zdąży się zorientować.

Czy w ogóle warto zakupić laser do depilacji?

Fakty przemawiają same za siebie. W 84% gabinetach posiadających tego typu urządzenie, stanowi ono filar funkcjonowania gabinetu, przynoszący największe zyski. Laserowa depilacja powinna stanowić więc kluczowy zabieg w nowocześnie zarządzanym gabinecie.

SC Beauty Medical, jest niekwestionowanym liderem w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań i najwyższego poziomu merytorycznego. W skład stałego zespołu wchodzą wybitni eksperci z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii - w tym dwóch z tytułem doktora habilitowanego.

Celem SC Beauty jest dostarczanie nowoczesnych i przede wszystkim skutecznych technologii, w cenie akceptowalnej dla polskiego rynku. Nie jest to łatwe zadanie, jednak SC Beauty jako jedyna firma w Polsce realizuje to zadanie ze 100% skutecznością.

W zeszłym roku SC Beauty Medical wprowadziła do swojej oferty innowacyjny światłowodowy medyczny laser do depilacji - Chromatica Platinum XL.

Jest to jeden z najlepszych laserów do depilacji jaki pojawił się na światowym rynku.

Przez klientów już jest nazywany “pogromcą LightSheera” i aktualnie należy do czołówki najlepszych laserów do depilacji, pomimo zdecydowanie niższej ceny.

Sprawdź cenę - Chromatica Platinum XL

Joomla Forms makes it right. Balbooa.com

Więcej informacji o laserze.

SC Beauty Medical działa na rynku od 2009 r. - zobacz nas w akcji podczas ostatnich targów LNE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.